Loading

Гірське містечко Масулє

Маленьке містечко Масулє (ماسوله), що в остані Ґілян, не може похвалитися ні величними мечетями, ні палацами шахів давньої Персії, проте воно не перестає приваблювати туристів як з усього Ірану, так і з-за кордону.

191_6_t1

Знаходиться Масулє за 60 км від міста Рашт, адміністративного центра Ґіляну, на північному схилі долини у горах Ельборз. Архітектура міста є настільки унікальною, що його навіть було занесено до світової спадщини ЮНЕСКО. Усі споруди тут ніби вбудовані в гору, і, ще цікавіше, будинки розташовані так, що дах нижчого є одночасно подвір’ям для верхнього.

6685361289215245

© caspian-persica.blog.ir

          Масулє – давнє місто, його історія налічує вже тисячу років. Перше поселення, яке називають Старим Масулє (کهنه ماسوله) було збудоване 1006 року 6 км далі від сучасної локації. У XIV ст. місцеві мешканці змушені були переселитися південніше через постійні напади сусідніх племен. В самому Ірані було чимало поселень з подібною архітектурою, але, на жаль, добре збереглося лише одне, і зараз воно перетворилося на туристичну мекку Ірану. Тепер щороку стіни будівель наново перемазують мулом.

masole-0306-mm

© caspian-persica.blog.ir

         Місто оточене мальовничими горами, що вкриті зеленню лісу. За 200 м від нього – водоспад та чимало джерел із кришталевою водою. Біля підніжжя тече річка, поруч гості містечка залишають усі свої транспортні засоби, адже Масулє – єдине поселення Ірану, де повністю заборонений моторний транспорт, який би міг просто зруйнувати крихкі дахи будівель.

На найнижчому рівні знаходиться базар, де місцеві жителі пропонують туристам різноманітні вироби: від ножів до шовкових хустин. Там же бачимо численні кав’ярні та чайхане (چایخانه), де гості зможуть скуштувати знамениті перські смаколики та насолодитися традиційним кальяном. Також неподалік знаходиться головна мечеть.

Місто розташоване на півночі Ірану, тому взимку його щедро присипає снігом. Підсвічене сотнями вогників з вікон, воно створює для спостерігача атмосферу казки, яку Ви ніколи не забудете, якщо Вам, звісно, пощастить відвідати Масулє.

mas

© hamgardi.com

         P.S. Якщо все ж таки зберетеся відвідати це поселення, не забудьте про гіда або перекладача, адже місцевий народ – талиші – говорить переважно талиською мовою, яку, буде складно зрозуміти пересічному туристу, навіть якщо він спілкується перською.

Анна

About Анна

  •  

Leave a Comment