Loading

Провінція Хормозґан, або як закохатися в Іран назавжди

У кожній провінції Ірану можемо спостерігати дивовижні краєвиди,  цікаві пам’ятки культури, унікальні традиції, та насамперед бажання зберегти свою історію крізь віки і донести її наступному поколінню. Все це, звичайно, вражає і навіть інтригує. Але чи знаєте Ви, що в Ірані є й місця, куди бажає потрапити  кожен мандрівник?

Лазурні води Перської та Оманської заток – своєрідний прибережний рай для туристів з усього світу. Гормозґан استان هرمزگان, площею 65 ооо кв.км, знаходиться на півдні Ірану та простягається вздовж усього узбережжя з центром у місті Бендер-Аббас بندر عباس, яке також є стратегічно важливим портом. Температура повітря в місті часто сягає 50° вище нуля, тому в давній архітектурі використовувалися своєрідні кондиціонери – бадґіри, наявність яких у домі дозволяла пережити спеку. Марко Поло бував у цьому порту двічі (в 1272 р. і в 1293 р.) і був вражений рівнем розвитку торгівлі ювелірними виробами, слоновою кісткою, дорогоцінними тканинами.

Саме на околицях сьогоднішнього Бендер-Аббасу розташований один із найгарніших біосферних заповідників, що принесе задоволення будь-якому поціновувачу флори та фауни.

Iran-Yu

© фото Hasan Bardal

 

 

 

Як і всюди в Ірані, в місті Мінаб میناب (провінція Гормозґан) є базар Панджшанбе, дослівно “Базар четверга”, де можна вибрати традиційний одяг з  різнокольоровими візерунками.

minab2

Серед місцевих мешканок побутує звичай носити спеціальні маски поверх хіджабу на обличчі, метою яких є насамперед захистити красуню від палючих променів сонця, адже світла шкіра в Ірані вважається ознакою краси та доглянутості. Зовсім так, як ніжний загар у європейців 🙂

minab

 

© FO Travel

Слід пригадати, що в провінцію входять і безліч островів, кожен з яких по-своєму чарівний. До прикладу Кіш کیش, куди мріють поїхати мільйони іранців кожного року, славиться своїми скелястими горами та білим гарячим піском.

kish

Фешенебельні готелі, дельфінарії, старовинні резервуари води та безліч розваг спонукають повертатися сюди знову і знову.

kish2

kish3“Даріуш Ґранд готель”

kish4

 

 

 

Острів Кешм قشم – перлина Ірану. Він відомий своїми мангровими лісами, що самі по собі є унікальними екосистемами.

Мангрові ліси утворюються в тропічному та субтропічному кліматі (саме такий клімат притаманний Ірану). Такі зарості прекрасно пристосовуються до узбережжя та добре переносять припливи і відпливи. Так як дерева порівняно невисокі, то мангрові ліси можуть називатись ще болотами. В таких хащах утворюється особливий “фільтр”, який не пропускає солену воду, тому в своєму корінні вони зберігають прісну воду. Завдяки манграм чимало людей можуть поласувати рибою, ракоподібними, молюсками та медом. Вони захищають берегову лінію від ерозії, стримуючи нищівну силу ураганів, яка могла б убити тисячі людей. Варто звертати увагу на такі речі, адже у світі їх все менше і менше.

qeshm

Ще одним не менш вражаючим явищем є і Долина Зірок دره ستاره ها, що також розташована на острові Кешм. Її історія почалась ще 2 млн. років тому і продовжується до сьогодні. Подейкують, що саме на місці падіння зірки (метеориту) утворилась скеляста пустеля з безліччю арок, вузьких проходів та колон.

qeshm2

© Farid Sani

Ще один цікавий об’єкт знаходиться в 10 км від м. Кешм в сторону Сузи під назвою Харбоз غارهای خربس. Це декілька неглибоких окультурених скельних печер, одна з них 400- літньої давності й нагадує Ноїв ковчег.

qeshm3

Якщо ж острів Кіш вражає новітньою інфраструктурою, а острів Кешм пам’ятками архітектури та чудесами природи, то острів Гормуз هرمز вмістив у собі усі ці дива природи та результат людської праці.

У XIV ст.острів був під контролем арабської торгівельної держави Ормуз, під час Португало-перської війни в 1507 р. його захопили португальці під проводом Альфонсо де Альбукеркі. Для захисту важливого пункту, який давав контроль над протокою, португальці побудували Ормузьку фортецю.

ormuz

Гормуз називають ще “островом кольорів”, адже на ньому є ще один сюрприз, а саме різнобарвний ґрунт на пляжі у вигляді величезного птаха, якого жінки-мисткині виклали під час фестивалю три роки тому.

ormuz2

Хто б міг подумати, що все це ми можемо знайти на теренах однієї країни? І це ще далеко не все, чим може порадувати та здивувати нас Іран. Тож не зволікайте, почніть сьогодні!

Юлія

About Юлія

  •  

Tags

Leave a Comment