Loading

Чому вивчати?

Зараз є багато інтернет-ресурсів для вивчення іноземних мов. Кожен сам обирає найбільш дієву мотивацію. Це і перспективна високооплачувана робота в майбутньому, і можливість подорожувати та відпочивати в екзотичних країнах, а також влаштування особистого життя за кордоном. Так чи інакше, чомусь основною метою занять стає успішність та матеріальні блага.

Поглянемо з іншого боку: чи можна мову вивчати для кращого розуміння світу? Для зближення з духовною культурою того чи іншого народу? Припустимо, ви погодитеся з таким поглядом, а десь в глибині душі вважатимете його непрактичним, інфантильним.

Уявімо, сидить у автобусі людина. Одягнута просто і зручно, читає книжку. Пів годинки для мозку і для душі – два в одному. Це якийсь екзотичний розмовник чи путівник, ілюстрований барвистими фото. Тепер ми розуміємо, чому вона не в авто – бо читати за кермом навіть гірше, ніж розмовляти по телефону, вирішуючи складні бізнесові питання.

Таким чином, образ людини, котра осягає іншу культуру, виглядає цілком органічно у нашій щоденній біганині. Адже, як не крути, дещиця вільного часу є у кожного.

Перська мова (фарсі), одна з індоєвропейських мов – زبان های هِندواروپایی zabān-hā-ye hend-u-orupāyi, член великої родини, яка поширена на величезній території . Ще один плюс, українська й англійська теж мають із нею багато спільних рис, бо теж є її далекими родичами.

Є така приваблива риса мовних сімей, як взаємне доповнення. Володіючи однією мовою, маєш переваги для вивчення її «сестри». Наприклад, етимологічні “ігри розуму”.

Візьмемо пару слів – «чоловік» і «жінка». Відповідно, перською مَرد mard і زَن zan.

Перше – mard – спільнокореневе зі словом مَرگ marg «смерть», отже, «смертний». Друге – zan – логічно зіставити із زندگی zendegi «життя». Чоловік у давні часи постійно наражався на небезпеку, а жінка уособлювала продовженням життя.

 

Leave a Comment