Loading

Лекція 18 листопада

18 листопада 2014 року о 8:30 відбулася лекція для студентів-першокурсників Львівського національного університету імені Івана Франка про засновників кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича. Студенти-тюркологи, іраністи, арабісти, японісти та їхні викладачі проглянули тематичні фотопрезентації, що супроводжували доповідь.

Орієнталістика існувала в університеті здавна, та чи не найважчим періодом випробувань для неї було 20 століття, а саме повоєнні роки. У сприятливі періоди східні мови тут викладали всесвітньо відомі сходознавці, такі як В. Котвич, З Смогожевський, М. Садик-бей Агабек-заде, М. Кнороз та інші. Після тривалої перерви у 1997 р. знову відчинилися двері кафедри сходознавства, яка до сьогодні випустила чимало кваліфікованих спеціалістів.

Впродовж лекції майбутні сходознавці мали можливість почути про нелегкий шлях до орієнталістичних досліджень покійного завідувача кафедри, професора Дашкевича, нащадка учасників стрілецько-повстанського руху, історика-вірменіста. Ще одна особистість, без якої не можливим було би відродження сходознавства у Львівському університеті, – Ярема Полотнюк, син письменниці Ірини Вільде, іраніст, арабіст та знавець культури персо-мусульманського регіону.

Доповідь асистента кафедри Тетяни Коваленко доповнили спогади іраніста Романа Гамади та китаїста Олександра Лосєва.

Кілька кадрів про Ярему Полотнюка.

Адмін

About Адмін

  •  

Leave a Comment